Система оподаткування ФОП

У рамках освітнього курсу-консультування ветеранів у партнерстві з АПВА , ми продовжуємо розбирати важливі економічні питання, які можуть стати при нагоді для ветеранів у процесі адаптації !

Податки одна із запорук розвитку економіки України, зараз особливо важливо їх сплачувати та підтримувати економічний фронт. Тому наші партнери з Асоціації ветеранів підприємців АТО розібрали з хлопцями більш детально тему оподаткування для ФОП. 

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - це особливий механізм справляння податків і зборів: окремі податки і збори замінюються на сплату єдиного податку та  ведеться спрощений облік та звітність. 

Самостійно обрати спрощену систему оподаткування ФОП може у разі, якщо  відповідає вимогам, встановленим для груп платників ЄП:

1) 1-ша група - ФОП, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню та  їх обсяг доходу протягом календарного року не перевищує складає 167 мінімальних зарплат на рік. 
2) 2-га група - ФОП, які здійснюють діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам ЄП та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість найманих осіб не перевищує 10 осіб; 
- обсяг доходу не перевищує 834 мінімальних зарплат; 

3) 3-тя група - ФОП, які не використовують працю найманих осіб або кількість найманих осіб не обмежена, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує більше ніж 1167 мінімальних зарплат. ; 
4) 4-та група - сільськогосподарські товаровиробники - ФОП, які провадять діяльність виключно в межах

У разі виникнення питань ви у будь-який час можете звернутися на Гарячу лінію АПВА для отримання більш детальної інформації